Aromaterapi

 

Neden Aromaterapi?

 
  • Doğal – Solunum ile vücuda etki eder.
  • Sağlıklı – Hiçbir katkı maddesi kullanılmamıştır.
  • Dengeleyici – Ruh, Beden ve Zihni dengeleyici özelliğe sahiptir.
  • İyilik Verici – Vücudun kendini iyileştirmesini sağlar.
  • Bilinçaltını uyarıcı – Bilinçaltına etki edebilen tek duyu kokudur.
 
Aromatik yağların ısıtılması ile yapılan masaj deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas,eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına faydalı olur. Aromatik yağların keyifli kokusu,duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Aromatik yağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşerek kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi,masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır.
 
 
Kokusunu veren yani aromatik bazı bitkilerin kabukları, çiçekleri yaprakları, dalları, kozalakları, tohumları veya meyvelerinin damıtılmasıyla elde ettiğimiz öz yağların ( İngilizcesi essential oil) fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlık için kullanımına ”Aromaterapi” denmekte. Bu arada aromaterapi öz yağlarına, uçucu veya esansiyel yağlar da deniyor. Aromaterapi öz yağlarının izini sürersek Antik Mısır’a kadar gidiyor. O zamanlar her türlü sağlık probleminde kullanılan aromaterapi öz yağları günümüzde masajda, solunum yoluyla, mekan kokulandırmada, banyolarda, ve kremlerde kullanılıyor.
 
Aromaterapi bütünsel yani holistik dediğimiz tedavi prensibinde işliyor. Aslında kozmetiklerin ve farmosotiklerin (ilaçlar) ana kaynağı bitkilerdir. Eski çağlarda hastalıkları doğada bulduğu malzemelerle şifa bulmaya çalışan insanoğlu, bitkilerdeki etken maddelerin vücuttaki kimyasal etkilerini fark eder ve bu bitkilerden ilaçları, merhemleri ve şuruplarını yapar. Daha sonra modern tıp ilerledikçe ve insan nüfusu arttıkça artan ilaç gereksinimini daha seri giderebilmek için, bitkilerin zor üretilmesi ve maliyetli olması nedeniyle, maliyetleri düşürmek için bitkilerdeki bu şifalı kimyasal yapıları kopyaladı ve sentetik olarak üretti.
 
 

Form life spa © Copyright Tüm Hakları Saklıdır
Barbaros Mah. Alaattin Yavaşça Sok.No:10 / 1 Üsküdar İSTANBUL / 0216 4742323